IĞDIR AKUD EKİBİ

    IĞDIR AKUD KULÜBÜ ÜYELERİ






                        
S. OĞAN          C. OLUZ              M. TAN             M. AKKUS

                        
Ş. BOŞÇEK     B. OVA               S. ASLAN         B. MAVZER


                      
C. ERDENER G. BOŞÇEK   İ.ALKAZAK   T. ANUK                                                                                            

                     
AKBAR.T        M.E. YİĞİT           E. ARGANA      G. ÖZTÜRK

  
                    
G. TURAN     E. ŞIKTAŞ          F. SAHUR          N. GÜNEŞ

                    
H. ORMAN     G.H.OĞLU       FATMA. D           C. TEBRİZLİ
     

                
D. TURK.Y      HADİYA.T.           A. AKKUŞ          A. KILIÇ

                       
N. ÖZTÜRK       F. IĞDIR           M. ÜNSAL       M. SÜRMELİ
    
                  
 H. TABARU      M. ARAS            İ. KAPLAN     V. ZÜLAL.O 

                          
G. KURAN         U. YILMAZ         E. TURAN        A. DERE

                    
S. TURAN        E. GÜRCAN   D. BEYOĞLU      S. GÜNEŞ


                   
Ş. ÜMİT            S. ASLAN           Ö. YAZAR        E. KAARACA

                  
R. LİSTANİ        S. AKARAS      R.MAHMUDİ   Ş. YILDIRIM
                 
 S.ÜNSAL    S. ARTANTAS  S.KARAKOYUN   M. YILDIRIM
                                                                                 

                                                       


AKUD KULÜBÜ
SPORTİF VE KÜLTÜREL FAALİYETLER
2001 yılında kurulan kulübümüz dağcılık, izcilik, yamaç paraşütü, bisiklet, tenis, traking  Kültür, Sanat ve diğer Spor dallarında üye ve Iğdırlı gençlerimize  boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak beden ve ruh yapılarının gelişmesine, spor kültür ve sanat yönlerinin zenginleştirilmesine yardımcı olmaktır.
 
TENİS: Fakültemiz bünyesinde bulunan açık tenis kortunun programlı ve amaca uygun kullanımını gerçekleştirmek, bu spor dalında faaliyet gösteren ve göstermek isteyen öğrencilerimize imkan sağlamak, öğrencilerimizin boş zamanlarının en iyi şekilde değerlendirmelerine katkıda bulunmak başlıca ilkeleridir.
 
FOLKLOR: Yurdumuzun değişik yörelerinden derlenen oyunları, gelenek ve göreneklerimizi değişik bir biçimde öğrencilerimize aktarmak üzerinde yoğunlaştıran topluluğumuz bunun yanı sıra üyelerine eğitim semineri vererek bu konuda kültürlerinin arttırılmasını amaçlar.
 
TIYATRO:  kulübümüz  Atatürk ilkeleri ışığında araştırmacı ve deneysel tiyatro yapmaya çalışan öğrenci ve gençlerimize ruhen ve bedenen faydalı çağdaş dünyaya onları hazırlamaya çalışmayı amaçlamaktır.
 
FOTOĞRAFÇILIK: Her yıl periyodik olarak öğrenci ve üyelerimize  açılan kurslarla fotoğrafçılığı sevdirmek her yıl öğrencilerimizin ürünleri sergilenerek bu dalda hobilerin değerlendirilmesi sağlamak
.
ÇEVRE KORUMA: kulübümüz Iğdır  Gençliğinin çevre bilincine sahip olabilmesi için faaliyetler düzenlemeyi, çevre sorunlarına duyarlılıklarını arttırmayı hedeflemek.
 
YAMAÇ PARAŞÜTÜ: Kulübümüzün amacı üyelerimiz ve Iğdır gençliğine yamaç paraşütünü sevdirmek bu alanda çeşitli etkinlikler düzenlemek ve yetiştirmek Iğdır ı bölgenin doğa sporları merkezi haline getirmek.
 
İZCİLİK VE GEZİ GURUBU: Iğdırlı gençlerin  gittikçe artan dozajdaki kültürel ve sosyal yozlaşmalarını frenleyebilmek onlara iyiyi, doğruyu, güzeli sunabilmek ve yanlış bilinen izcilik imajını yıkıp Türkiye çapında adından söz ettiren amatör bir ruh ve profesyonel bir anlayışla izciliği hakettiği yere getirmek.
 
Dağcılık ve Dağ Sporları Kulübü: Iğdırlı gençlere  bu sporu sevdirmek, doğa bilincini gençlerimize tanıtmak, boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamaktır. Bu amaçla doğa yürüyüşleri, kaya tırmanma, mağara araştırmaları ve eğitim çalışmaları yapmak.
 
Müzik Kulübü: Öğrencilerimizin müzik alanında ilgilerini değerlendirilmesi, ses, saz ve solfej kursları açılması, koro çalışmalarının düzenlenmesi, Fakültemiz bünyesinde konser organizasyonlarının gerçekleştirilmesi, bu konuyla ilgili söyleşiler ve yarışmalar düzenlenmesi müzik kulübümüz tarafından gerçekleştirilmektedir.
KULÜBÜMÜZ
IĞDR VALİLİĞİ I
GENÇLİK VE  SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ 
 VE İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE 
 IĞDIR PAMUK DAĞI KAYAK TESİSLERİ
PROJE ORTAĞIDIR





TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI
26 AĞUSTOS - 02 EYLÜL 2010 ARASINDA IĞDIR'DA YAPILACAK
11. AĞRI DAĞI ZAFER TIRMANIŞI FAALİYETİNE KATILACAK
YABANCI UYRUKLU SPORCU LİSTESİ
 
S.N.     ADI    SOYADI        ÜLKESİ         Telefon           Katır
1          Vasılescu        Dan Silviu       Romanya        0040-722711398        X
2          BUICA           GEORGETA Romanya        0040-733969749        X
3          MACOVEI    ECATERİNA            Romanya        0040-729456293        X
4          BECEA          LİLİANA       Romanya        0040-722584500        X
5          PENES           VALERİU     Romanya        0040-724202698        X
6                                 Romanya                   
7                                 Romanya                   
8          SBAHUDIN SPAHOVIC   Bosna Hersek            
9          ADNAN         BEHREM       Bosna Hersek            
10        HIDZAD        BURIC           Bosna Hersek            
11        NERMİN       COSIC           Bosna Hersek            
12        ZENAID        IVKOVIC      Bosna Hersek            
13        NERMİN       PALIC            Bosna Hersek            
14        NIKOLAOS PALAPANIDIS        Yunanistan     -           -
15        IOANNIS      BOLIS            Yunanistan     00306945849267       X
16        ANDROMACHI       KATSIMANI Yunanistan     -           X
17        SPYRIDON   KOULTOUKIS         Yunanistan     -           X
18        EMMANOUIL          ROUSSOS     Yunanistan     -           X
19        BİLJANA      MEDENICA Karadağ          0038267782080         X
20        MIRA KOVACEVIC           Karadağ          0038269254233         X
21        BORIS           CELEBIC      Karadağ                     
22        RUZICA        STANKOVIC            Karadağ          0038269300022         -
23        EDITA           FILES-BRADARIC Karadağ          0038269252333         X
24        DALİBOR     DRLJE           Hırvatistan      00385915413847       X
25        ANTON         BIKIC            Hırvatistan      0038592202254         X
26        SNEZHANA DUCHEVA   Makedonya     0038970969196         X
27        ZIVKO           TEMELKOSKI         Makedonya     0038970220166         X
28        SASHO          PEROVSKI   Makedonya     0038970260035         X
29        NIKOLA        NIKOLOV     Bulgaristan     0035910899456177   -
30        KATERINA   PETKOVA     Bulgaristan     00359887274013       X
31        MİLA ANDONOVA           Bulgaristan     00359886868780       -
32        ANTONI        TODOROV    Bulgaristan     00359889851761       -
33        SARİDAN     MURSAGULOV      Azerbaycan     050320-99-36
34        SABİNA        TAHMAZOVA         Azerbaycan     055718-75-36
35        INARA          TAHMAZOVA         Azerbaycan     055680-02-89
36        RASHAD       HÜSEYNOV Azerbaycan     055390-30-30
37        LAZAR          POPARA       Sırbistan                    
38        MİROSLAV PANIC           Sırbistan                    
39        NEDA            MILOSEVİC Sırbistan                    
40        ZELJKA         RADOCAJ     Sırbistan                    
41        ALI AKBAR NAJAFPOUR LANBARAN           İran     05062389819 X
42        FARZANEH RADNEJAD İran     05062389819 -
43        GHOLAMREZA       JARAYEDİ   İran     05062389819 -
44        SADEGH BABAEI KHAMENEH            İran     00989143174085       X
45        MESUT          AĞAOĞLU   İran     00989141164913       X
46        ALIAKSANDR        ARKHIPENKA        Belarus            00375296573254      


S.N.         ADI SOYADI          BÖLGESİ                KULÜBÜ                       Telefon
1              Müslüm Öndeş       Ankara    Dağ.Kay.Ve Kış Sp.Klb.         0 532 577 48 61
2              Adil Yazıbakan       Ankara    Mavi Dağcılık Ve Doğ.Sp.Klb.                0 506 287 88 09
3              Eftal Dönmez          Ankara    Mavi Dağcılık Ve Doğ.Sp.Klb.                0 532 656 85 88
4              Yüksel Alpkaya      Ankara    Mavi Dağcılık Ve Doğ.Sp.Klb.                0 542 326 54 88
5              Ayla Tezcan            Antalya    Todosk    0 533 713 33 91
6              Ahmet Kamil Selçuk               Antalya    Gençlik Spor Klb.   0 543 711 12 80
7              Ahmet Tezel            Antalya    Gençlik Spor Klb.   0 555 863 84 80
8              Gökçe Sarman         Balıkesir Gençlik Spor Klb.   0 554 762 16 62
9              Selçuk Kara             Balıkesir Gençlik Spor Klb.   0 555 600 50 70
10            Alpakurt Zafer Pala Bolu        Dağ.Doğ.Ve Kayak Sp.Klb.     0 535 555 44 22
11            Sarp Yiğit İlhan       Bolu        Hisar Spor Klb.       0 536 912 76 57
12            Okan Barış Kap       Düzce      Düzce Doğa Sporları               0 542 609 87 60
13            Kenan Şebin            Erzurum                0 532 613 48 12
14            Erkan Okanlı           Erzurum                  0 542 636 99 03
15            İmran Uzun             Erzurum                  0 532 245 60 72
16            Hüseyin Tabaru      Iğdır        Gençlik Spor Klb.   0 506 828 27 47
17            Murat Akuş             Iğdır        Gençlik Spor Klb.   0 535 327 18 92
18            Bülent Mavzer         Iğdır        İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağ.Doğ.Klb.   0 506 802 55 53
19            Coşkun Oluz           Iğdır        İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağ.Doğ.Klb.   0 544 411 08 98
20            Sadık Oğan              Iğdır        İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağ.Doğ. Klb. 0 538 604 05 76
21            Özcan Çıkmaz         Isparta     Etüdosk   0 539 927 70 58
22            Ceren Fenerci          İstanbul   İst.Ünv.Spor Bilimleri Klb.    0543 566 35 94
23            Ahmet Demir          İzmir       9 Eylül Dağ. Ve Doğ.Sp.         0 530 664 46 51
24            Mustafa Erbil          İzmir       9 Eylül Dağ. Ve Doğ.Sp.         0 505 414 82 25
25            Çınar Bektaş            Kayseri    Erciyes Ünv.Sp.Klb.               0 538 708 07 63
26            Bülent Ayhan Arslan              Kocaeli    Zeytin Dağcılık Ve Doğa Sp. Klb.           0 532 552 84 27
27            Erhan Arslan           Kocaeli    Zeytin Dağcılık Ve Doğa Sp. Klb.          0 541 515 71 15
28            Şaban Pamuk          Kocaeli    Zeytin Dağcılık Ve Doğa Sp. Klb.          0 532 624 90 54
29            Türkay Karaman     Kocaeli    Zeytin Dağcılık Ve Doğa Sp. Klb.          0 532 392 95 94
30            Burhan Aydın         Kütahya   Gençlik Merkezi Gskç            0 538 872 13 87
31            Halil Bayır               Mersin     Todak      0 544 941 29 81
32            Tugay Kırcan          Muğla      Muğla Ünv.Sp.Klb. 0 506 621 52 56
33            Mehmet Yağcı         Rize         Ranihli Sp.Klb.        0 532 200 35 26
34            Ahmet Şeref Pazar   Samsun   Ondokuzmayıs Dağcılık Klb. 0 532 227 37 27
35            Erhan Yaşar Babalık               Samsun   Ondokuzmayıs Dağcılık Klb. 0 533 324 14 36
36            Gülçin Pazar            Samsun   Sema Cengiz Büberci An.Mes.Lis.          0 533 652 34 52
37            Ersan Çetin             Sinop       Sinop Dağcılık Ve Doğa Sp.    0 505 391 45 50
38            Ebuzer Bekar          Sivas       Alpin Doğa Gsk.     0 532 676 41 66
39            Bilal Bağcı               Şırnak      Şırnak Gençlik ve Spor Klb.   0 507 286 22 77